Louisa Duss Testi

Lousia Duss Testi, çocuklara yönelik projektif bir testtir. Yani test uygulanan kişinin analizi resim, hikaye gibi uyarıcı yoluyla yapılır. Test, İsviçre’de L. Verlag Hans Huber Düss tarafından geliştirilmiştir. Testte yarım kalmış 10 öyküye yer verilir. Çocuklardan bu öyküyü tamamlaması istenir. Öyküler çocuklara yönelik hazırlanmıştır. Her öykü ile çocuğun komplekslerine yönelik analiz yapmak hedeflenmiştir.

Çocuklara öykülerin başı anlatılır ve çocuk, uygulayıcı tarafından öyküyü istediği gibi tamamlaması için yönlendirilir. Çocuklara test sırasında verilen yarım kalan hikayelerin başlıkları arasında, kuş öyküsü, evlilik yıldönümü öyküsü, kuzu öyküsü, cenaze öyküsü, korku öyküsü, fil öyküsü, yapılmış eşya öyküsü, anne baba ile gezinti öyküsü, haber öyküsü ve fena rüya öyküleri yer alır. Her öyküde çocuğun anne babasına olan bağlılığı, kardeşlik kompleksleri, bunalım, saldırganlık, kendini cezalandırma isteği, inatçılık, istek ve korkular gibi duygularını analiz edebilecek veriler elde edilir.

Test 4 – 12 yaş arasındaki çocuklara bireysel olarak uygulanır. Her oturumda tek bir kişi ile uygulanması gereken test grup olarak uygulanmaya uygun değildir. Psikon Terapi, Louisa Duss Testi’nin eğitimini almış profesyonelleri ile size hizmet vermekten mutluluk duyacaktır.